آزمونبرنامهدورهویژه
موضوعات داغ

مطالعه تحقیق در عملیات کنکور ارشد و دکتری از پاییز به بعد چگونه باشد؟

سوالاتی در مورد برنامه ریزی به صورت خصوصی یا در گروه تلگرام مطرح می شود. با جمع بندی پاسخها در مورد مطالعه تحقیق در عملیات کنکور ارشد و دکتری با هم صحبت کنیم. به خاطر داشته باشید بهتر است با برنامه آزمونهای پژوهش هماهنگ باشید. اما تفاوتهایی در شیوه عمل وجود دارد که به وضعیت فعلی شما باز می گردد. چند حالت را با هم بررسی کنیم.

حالت اول: اگر به تازگی مطالعه تحقیق را آغاز کرده اید یا در تابستان مطالعه مناسبی نداشتید…

الف) شاغل یا دانشجو هستید.

در این حالت بهتر است طبق برنامه هفتگی که از هفته آینده منتشر خواهد شد پیش بروید. در این برنامه اولویت اصلی شما پوشش مطالب عنوان شده و زدن تستهای حداقلی است. تستهای حداقل در برنامه مشخص شده است. اگر دانشجوی ترم پاییز من هستید تا شروع کلاس مطالعه ای نداشته باشید. در غیر اینصورت می توانید شروع کنید. برای شروع سریعتر می توانید از برنامه ترم قبل استفاده کنید.

ب) وقت آزاد کافی برای مطالعه دارید.

با فرض اینکه برای مطالعه تحقیق در عملیات کنکور ارشد یا دکتری از پاییز به بعد زمان کافی در اختیار دارید. پیشنهاد می کنم مطابق حالت قبل عمل کنید. با این تفاوت که حداقل دو برابر آنچه در برنامه حداقل تست اشاره می شود، تست بزنید.

اجرای برنامه حداکثر تنها در صورتی پیشنهاد می شود که لطمه ای به سایر دروس وارد نکند.

حالت دوم: در تابستان مطالعه تحقیق در عملیات کنکور ارشد یا دکتری آغاز کرده اید. اما بعضی فصلها ناقص است یا تست کمی زده اید و… .

در حداکثر دو هفته آینده تلاش کنید مطالبی ناقص مطالعه شود و تعدادی هم تست زده باشید. سپس در دو هفته باقی مانده به مطالب آزمون خود رسیدگی کنید.

شرط انجام این کار

به آزمونهای آزمایشی پژوهش و برنامه آزمونها لطمه ای وارد نکنید. ممکن است برای آزمون نیاز به سه هفته داشته باشید (که البته موضوعی عجیبی هم نیست). در اینصورت حتما این کار را انجام دهید و رفع نواقص را به بعد موکول کنید.

حالت سوم: اگر در تابستان به خوبی مطالعه کرده اید. در حال حاضر با اکثر مطالب تحقیق در عملیات کنکور ارشد و دکتری صنایع مشکلی ندارید. حال برای مطالعه تحقیق در عملیات کنکور ارشد و دکتری… .

در این صورت پیشنهاد می کنم هفته آینده را به مواردی از قبیل زیر اختصاص دهید.

  • مرور مطالبی از تحقیق در عملیات ۱ که فکر می کنید روی آنها خیلی مسلط نیستید. مخصوصا فصل ۶ دوگان (از مباحث آزمون دوم). باز هم اگر زمانی باقی ماند مطالعه فصل ۴ یعنی M بزرگ و دو فازی و فصل ۸ یعنی تحلیل حساسیت پیشنهاد می شود.
  • اگر برنامه ریزی پویا با مطالب انتهایی تحقیق ۲ را هنوز کامل نخوانده اید: بنظرم مرور آنها در هفته آینده به آزمونهای شما کمک خواهد کرد.
  • اگر از مبحثی تست کم زده اید ولی با مفاهیم آن مشکلی ندارید پیشنهاد می کنم: در حد کمی مجدد تست بزنید اما فقط برای هفته آتی

به غیر از هفته آینده، سه هفته تا شروع آزمون فرصت دارید. آن را برای آزمون اول خرج کنید. اگر خیلی زود مباحث آزمون اول تمام شد به سراغ مطالب آزمون دوم بروید. مخصوصا همان فصل ۴ و ۶ و ۸ از تحقیق در عملیات۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا